Şartlar & Koşullar

heyecanicgiyim.com MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:
Ünvanı : Heyecan İç Giyim
Eticaret site adresi: www.heyecanicgiyim.com
Adresi : Batı Mahallesi Karanfil Sokak No:52/D Pendik, İstanbul, Türkiye
Telefon : 0216 354 35 83
Faks :  0216 483 39 90

1.2- ALICI:
Adı/soyadı/Ünvanı: , 
Adresi : , , 
Telefon: 0, 0, 0
Email: 

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.heyecanicgiyim.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi aşağıda belirtildiği gibidir.

Adet:

Ödeme Şekli: 
Teslimat Adresi : , , 
Teslim Edilecek Kişi : 
Fatura Adresi : , , 
 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, SATICI internet sitesinde sözleşme konusu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün(ler) bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
4.9- Tipografi hatalar ve yanlış fiyat girilmesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkinin kullanılması için bu süre içinde SATICI ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI ya teslim edilen ürünün SATICI ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ve yeni alınan ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.Kesinlikle Para İadesi Yoktur.Ürün Başka bir ürünle değiştirilir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK üRüNLER
Niteliği itibarı ile iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, külot içeren tüm ürünler, iç giyim ürünleri ,hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkinin kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.


MADDE 7- YETKILI MAHKEME
işbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI nın veya SATICI nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Garanti ve İade Şartları

     Ürünlerde üretimden doğan hata veya kusur bulunması durumunda  değişim garantisi heyecan iç giyim tarafından sağlanmaktadır. Bu durumda oluşacak tüm kargo masrafları heyecan iç giyim tarafından karşılanacaktır.

Alıcı ödemeli kargolar heyecan iç giyim tarafından çalışılan kargo şirketi ile gönderilmelidir. Bunun dışındaki kargo firmaları ile gönderilen alıcı ödemeli gönderiler teslim alınmayacaktır.     

     Lütfen üretimden doğan hata ve kusurlu ürün için e-mail yolu ile irtibata geçiniz. admin@heyecanicgiyim.com

e-mail de belirtilmesi gereken bilgiler:

Ad Soyad - E-posta Adresi - İrtibat telefonu - Hata ve kusur açıklaması

Değişim şartları; Hata veya kusurdan doğan

- Kesinlikle Para İadesi Yoktur. Ürün başka bir ürünle değiştirilir.
- Ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.
- Ürünün orjinal ambalajını koruyor olması gerekmektedir.
- Külot, külotlu sütyen takımları, külotlu gecelikler, mayo, bikini türevleri ve külot içeren tüm ürünler hijyen sebebiyle hiçbir şekilde iade veya değişim yapılmamaktadır.        
- Lütfen siparişlerinizde beden ve renk seçerken dikkat ediniz.
 
Heyecan İç Giyim © 2020